Logowanie | Rejestracja


bramkarze.pl

Artykuły

Rękawice bramkarskie

2006-03-12  | autor: Pyniol |  komentarze: 91 |  czytano: 90056 razy

Co to jest?
Rękawice bramkarskie są podstawowym wyposażeniem bramkarza. To one pomagają nam w sposób bezpośredni osiągnąć lepsze wyniki sportowe, pomogą nam w uchronieniu się przed kontuzją. Oczywiście to w jaki sposób będą nas chroniły i pomagały zależy od jakości rękawic. Jakość rękawic powinno się dobrać do indywidualnych umiejętności bramkarza, a także do jego upodobań. Rękawice bramkarskie dzielą się na: rękawice meczowe i rękawice treningowe. Są to pojęcia względne, albowiem równie dobrze rękawic meczowych można używać na treningach, a rękawic treningowych na meczach (ta opcja jest znacznie mniej polecana).


Firmy produkujące rękawice
Rękawice bramkarskie produkowane są przez dużą większość firm, która produkuje odzież i sprzęt piłkarski. Są to m.in.: Uhlsport, Adidas, Nike, Reebok, Puma, Reusch, Sells, Selsport, Sondico, Umbro, Fila, Jako, Mitre i inne. Jest także kilka polskich firm produkujących rękawice bramkarskie: m. in. Colo, Asadi, Korona. Każda firma produkuję rękawice każdej klasy, oznacza to ze wśród produktów każdej z tych firm znajdziemy rękawice meczowe, a także treningowe. Niektóre firmy nie są dostępne w sprzedaży detalicznej w Polsce.


Rozmiar rękawicy
Rękawice produkowane są w rozmiarach 4-12 (z uwzględnieniem rozmiarów juniorskich). Jest wiele tabelek i wykresów, pomagających określić rozmiar swojej dłoni, ale często bywa to bardzo mylące. Każda dłoń ma inną specyfikę, niektórzy mają krótkie, ale szerokie palce, niektórzy mają wąskie i długie. Głównym punktem odniesienia w uwzględnieniu rozmiaru rękawicy jest obwód dłoni ponad kciukiem i długość dłoni od najdłuższego palca do nadgarstka. Najlepszym jednak sposobem na ustalenie własnego rozmiaru jest sprawdzenie go na własnej skórze. Najlepiej sprawdzić w jakimś sklepie sportowym kilka par i rozmiarów rękawic i wszystko będzie jasne. Ważny jest fakt, aby sprawdzić rękawice różnych firm, albowiem różne firmy mają różny system rozmiarów. Dla przykładu podam firmę Uhlsport. Rękawice Uhlsport emblemowane rozmiarem 9,5 mają wielkość rękawic w rozmiarze 10 innej firmy.


Ceny rękawic
Ceny rękawic zależne są od ich przeznaczenia, firmy, jakości i renomy. Rękawice można kupić już za ok. 10zł, lecz ich jakość jest bardzo niska. Ceny kończą się na około 450zł. Za tą cenę otrzymujemy najwyższej klasy, światowy produkt. Wydając takie pieniądze, bądźmy świadomi, że otrzymujemy w pełni profesjonalny, flagowy model danej firmy. Dobre rękawice treningowe można kupić już za ok. 50 - 70zł. Ceny rękawic meczowych zaczynają się od ok. 130zł. Można również kupić rękawice taniej, gdy natrafi się promocja bądź okazja.


Wygląd rękawic
Każda firma charakteryzuje się innym stylem wyglądu rękawic. Oczywiście zdarzają się próby kopiowania wyglądu przez inne firmy, lecz kopiowany wygląd nie zawsze idzie z jakością kopiowanej rękawicy. Wygląd rękawic jest kwestią indywidualną, więc każdy może sobie ocenić ich wygląd i czy mu się podobają czy nie.


Jak są zbudowane?
Każdy z nas chyba widział rękawice bramkarskie, ale nie każdy wie jak małe szczegóły ułatwiają życie. Głównymi częściami rękawicy bramkarskiej są: pasek, pianka (guma, materiał), część zewnętrzna (na niej najczęściej nadrukowane są znaki firmowe itp.).

Pasek:
Jakość paska, idzie w parze z jakością rękawicy. W rękawicach meczowych pasek najczęściej zbudowany jest z elastycznego bandaża i klasycznego owijanego paska. Wiele firm produkuje rękawice z pianką na pasku po stronie chwytnej rękawicy. Bardzo pomaga to, gdy schwytamy piłkę nieczysto i wyślizgnie nam się z rąk, wtedy pianka na pasku może uniemożliwić piłce opuszczenie rękawic. Dobry pasek jest bardzo istotną rzeczą, albowiem może uchronić nas od kontuzji.

Pianka:
Jest kilka rodzajów części chwytnej rękawicy. W najtańszych rękawicach stosowana jest guma i materiał. Szczerze mówiąc, ten rodzaj części chwytnej nie jest raczej polecany, ale można takie rękawice wykorzystywać np. na treningu, poprawiając sobie chwyt. Drugim rodzajem części chwytnej jest mieszanka kauczuku z lateksem. W tej chwili to rozwiązanie spotykane jest w najtańszych firmowych rękawicach. Również nie jest to część chwytna, która oferuje pewny chwyt, ale jeżeli ktoś już takie posiada, może je z powodzeniem wykorzystywać na treningach i doskonalić swój chwyt. Trzecim i najlepszym rodzajem części
chwytnej jest pianka lateksowa. Są jej różne rodzaje, technologie i przeznaczenie. Różne firmy nadają różne nazwy swoim pianką. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy w doborze odpowiedniej pianki prosimy o kontakt. Pianki produkowane są w grubościach
od 1,5-2,0 mm do 5,0 mm. Najczęściej skład pianki wynosi: 75% lateks naturalny, 25% lateks syntetyczny. Dobra pianka ma na celu nie tylko pewny chwyt, ale także świetną amortyzację strzału.

Część zewnętrzna:
Ta część rękawicy jest wykonana z różnych materiałów. Wg mnie najlepszym z nich jest bardzo miękka pianka. Lecz zależnie od modelu i firmy, różne są materiały wykorzystane do produkcji tego elementu rękawicy. Najczęściej na tej stronie rękawicy nadrukowane są znaki firmowe, nazwy technologii.


Technologie wykorzystane w produkcji rękawic
System antywyłamaniowy:
Jedną z podstawowych nowoczesnych technologii jest system antywyłamaniowy. Polega on na umieszczeniu w palcach wkładek, które uniemożliwiają nadmierne wyginanie się palców. Zapobiega on również "przebiciu się" piłki przez rękawice. Chroni nas
również przed kontuzjami palców. Różne firmy różnie nazywają ten system. Między innymi u Adidasa nazywa się FINGERSAVE, w Uhlsport SUPPORTFRAME, w Puma PUMA FINGER PROTECTION (FPF), w Reusch ORTHO TEC. Systemy antywyłamaniowe mogą być zintegrowane (stałe), bądź modyfikowalne (z mozliwością usuniącia).

Aqua
Aquasoft jest to technologia pianki, która pomaga w trakcie gry w wilgotnych warunkach atmosferycznych. Zapewnia ona pewny chwyt piłki, która często bywa bardzo śliska. Najczęściej polega to na uaktywnieniu się systemu granulek, które wspomagają piankę w chwycie piłki. Takie rękawice trzeba wcześniej przygotować do gry. Firmami produkującymi rękawice z taką technologią są m.in. Uhlsport i Reusch.

Rollfinger
Rollfinger jest to system polegający na okrągłym szyciu pianki na palcach. Rozwiązanie takie umożliwia w 100% kontakt piłki z pianką, a co za tym idzie pewniejszy chwyt.

Coolmax
System polegający na świetnym sterowaniu wilgocią w rękawicach. Pomaga w zachowaniu suchego klimatu wewnątrz rękawicy, a także poprawia przyczepność miedzy rękawicą, a dłonią. Wszystkie te właściwości powodują, że rękawice z tym systemem znakomicie spisują się w niskich temperaturach powietrza.

Shockshiled*
System poprawiający komfort piąstkowania piłki. Polega na umieszczeniu po zewnętrznej stronie rękawicy na wysokości palców powłoki lateksowej. Umiejscowienie powłoki przypomina kształt pagórków i dolin. Dzięki temu obrona pięściami jest skuteczniejsza. System wprowadziła do życia firma Reusch.

Wentylacja rękawic
Większość rękawic posiada systemy wentylacyjne. Działają one w mniejszym lub większym stopniu. Najczęściej są to otwory po
bokach palców. W lepszych ręawicach, systemy są bardziej rozbudowane i skuteczniejsze. Np. w rękawicach Adidas jest system
Climacool. Rękawice meczowe, najczęściej zbudowane są z materiału siateczkowego, który zapewnia niezłą wentylację.


Wytrzymałość rękawicy
Istnieje wiele czynników od których zależy wytrzymałość rękawic. Jednym z nich jest prawidłowa technika użytkowania. Nie należy wstawać pomagając sobie rękawicami. Kolejnym czynnikiem jest rodzaj pianki. Najwytrwalsze są pianki typu HARDGROUND, TOUGH TECH GRIP, GRANITE, CARBON. Rękawice z takimi piankami polecane są na twarde nawierzchnie (np. halę). Należy również pamiętać, że dobra wytrzymałość idzie w parze z pogorszeniem się właściwości chwytnych. Pianka, która posiada świetny chwyt z reguły jest mało wytrzymała i szybko się niszczy. Tak więc przy wyborze rękawic trzeba pójść na kompromis i wybrać rękawice z dobrym chwytem, a jednocześnie wytrzymałe. Każdy z nas chce, aby rękawice służyły mu jak najdłużej.
Kolejnym czynnikiem jest to w jaki sposób dbamy o rękawice. Należy pamiętać o tym, aby po każdym użyciu trzeba prać rękawice, ponieważ zawsze w większym lub mniejszym stopniu pocą nam się dłonie. Nie należy wystawiać rękawic na działanie promieni słonecznych, należy trzymać je z dala od źródeł ciepła. Należy również ograniczyć pożyczanie swoich rękawic innym osobom. Wymieszanie się potu zaowocuje nieprzyjemnym zapachem rękawic. Ważnym czynnikiem poprawiającym zarówno wytrzymałość jak i chwyt jest zwilżenie pianki wodą. Wilgotna pianka jest bardziej elastyczna i mniej narażona na uszkodzenia, a jednocześnie znacznie poprawia chwyt. W tym celu należy posiadać bidon lub butelkę z wodą, nie tylko do picia, ale także do zwilżenia rękawic.

JAK PRAĆ?
Rękawice należy prać w letniej, bieżącej wodzie. Zalecane jest używanie delikatnych detergentów (np. szampon i mydło). Celem prania rękawic jest usunięcie brudu, a także przykrego zapachu potu z rękawic. Nie należy: wykręcać rękawic, suszyć rękawic na kaloryferze, suszyć ich na słońcu, prać w pralce automatycznej, czyścić rękawice szczotkami. Rękawice można delikatnie wysuszyć ręcznikiem, a następnie powiesić i pozostawić do swobodnego wyschnięcia.
UWAGA! Należy pamiętać, aby wysuszyć rękawice do końca. Zamknięcie mokrych rękawic w opakowaniu bądź etui może zaowocować pleśnią.

[ strona główna ]

Komentarze

24.12.2013
16:01


BramkarzKOKO

W takim razie w jakim miejscu bądź na czym suszyć
rękawice?

06.11.2013
16:28


Bramkarz

Chciałbym wam polecić rękawice firmy ERINA mają
świetną piankę i są bardzo dobrze zrobione. Mój
syn gra już w nich pół roku i dalej można w nich
grać. Za niedługo mój syn ma urodziny i chce mu
kupić rękawice br. firmy REUSCH ma o rozmiar
rękawic 7 ale nie wiem czy się opłaca kupować na
taki rozmiar takie rękawice, ponieważ wszyscy
wiemy że nawet świetna firma nie robi dobrych
rękawic na takie rozmiary. Bardzo proszę o szybki
kontakt.
P.S Nie chce mu kupować jeszcze raz rękawic erina
bo są bardzo drogie :)

30.08.2013
20:32


Niewiadomo kto

Rękawice bramkarskie firmy Pro Touch szybko się
ścierają grałem w nich ok miesiąc Nie polecam

27.07.2013
23:28


Keeper

Mam do was małe pytanie. Co sądzicie o rękawicach
firmy mitre ? Kupiłem ostatnio łapki właśnie tej
firmy na treningi za 50 zł ( model Vapor).
Testował je ktoś kiedyś ? :)

02.07.2013
11:10


Niewiadomo Kto

A rękawice bramkarskie firmy "Pro Touch,, są
dobre? Bo ja kupiłem właśnie te rękawice. Proszę o
odpowiedź.

18.02.2013
10:09


Duduś

@Wilku
Być może "lądujesz" na rękawicy. Zawsze przy
lądowaniu staraj się zaciskać rękawice w pięść,
tak samo przy wstawaniu. Zawsze gdy mamy kontakt
rękawicy z ziemią starajmy się mieć rękę w
zwiniętą w pięść. Mogą obejść tą regułkę bramkarze
którym klub sponsoruje sprzęt.

18.02.2013
10:02


Duduś

HO JAK NAJBARDZIEJ POLECAM!!!!. Wyśmienity klej!!
Ale wyłącznie jako rękawice meczowe. Miałem HO
GHOTTA ROLL NEGATIVE za 299 zł meczowe ale czasem
na trening, wytrzymały 3/4 roku, teraz mam Ho
Soccer Moebus za 110 zł świeżo co kupione i tylko
na mecze. Treningowe Pumy King za 170, mam pół
roku i mają niewielkie "zniszczenia"

03.02.2013
12:22


Siwy®

Elo. Mam takie pytanie. Otóż co sądzicie o
rękawicach firmy HO Soccer? Czy długo można w nich
grać, czy szybko się ścierają itp.

03.02.2013
12:11


Siwy®

Elo. Mam takie pytanie. Otóż co sądzicie o
rękawicach firmy HO Soccer? Czy długo można w nich
grać, czy szybko się ścierają itp.

03.02.2013
12:11


Siwy®

Elo. Mam takie pytanie. Otóż co sądzicie o
rękawicach firmy HO Soccer? Czy długo można w nich
grać, czy szybko się ścierają itp.

19.11.2012
20:54


Wilku

Ej POMOCY kupiłem rękawice meczowe adidas predator
i gówna się ścierają, przeczytałem że im lepszy
chwyt tym szybciej sie niszczą, ale bez przesady,
nie wstaje na nich nic takiego na robie, a na
środku dłoni mam tak starte że aż szkoda patrzeć
wybuliłem 170zł i czegoś chce do cholery!!!!!! Jak
tak dalej będzie to kupuje tylko Nike.... Pomóżcie
jak można zniwelować to ścieranie plissss

17.09.2012
22:46


miri

Sprzedam rękawice Pumy V-konstrukt (najwyższy
model z tej serii) z wyciąganymi usztywniaczami,
używane 1 raz. Rozmiar 7. !

27.08.2012
15:12


przemo

Siema. Mam 12 lat i stoje miedy słupkami 1 rok
teraz chcę sobie kupic rekawice Puma Esito Latex .
Prosze o pomoc czy to dobry wybór ? Z góry dzięki.
;d

27.08.2012
15:11


przemo

Siema. Mam 12 lat i stoje miedy słupkami 1 rok
teraz chcę sobie kupic rekawice Puma Esito Latex .
Prosze o pomoc czy to dobry wybór ? Z góry dzięki.
;d

03.08.2012
16:51


Pietras

Hej, mam 14 lat miedzy słupkami stoję już ok3 lat.
Zawsze "muruje" bez rekawic, ostatnio
przymierzam się do zakupu pierwszej pary
łapek.Zależy mi na rekawicach z systemem
antywyłamaniowym, które mają dobry chwyt, ale są
wytrzymałe (zazwyczaj gram na twardym
piasku,czasem na trawie).Proszę o pomoc w
wyborze(najlepiej modele i cena)
PS.na zakup chce przeznaczyć ok 150zł

02.08.2012
11:09


kacper

ja mam rękawice nike Gk Jr.Match kupiłem je w go
sporcie kosztowały coś około 60zł

02.08.2012
11:03


kiper

n nb

13.04.2012
20:27


k22887

Jaki rozmiar rękawic kupić jeżeli mam 15cm
długości ręki i 7cm szerokości

13.04.2012
20:26


k22887

Jaki rozmiar rękawic kupić jeżeli mam 15cm
długości ręki i 7cm szerokości

13.03.2012
22:48


juras

rozmiar rękawic zależy od wielkości reki a nie od
wieku. wiec lepiej dobrze sobie dopasuj i nie
zwracaj uwagi na wiek

04.03.2012
16:29


jaa

Czy rozmiar 8/8,5 jest dobry dla kogoś kto ma 12
lat??

24.02.2012
19:20


marol

lepiej kupic taki rozmiar jaki masz

16.11.2011
17:26


33.77

ja mam takie pytanie małe:

chcę kupić rękawice przez internet i moje pytanie
dotyczy rozmiaru. Otóż mierzyłem już jaki mam
rozmiar i wychodzi, że mam 10. I teraz pytanie:
Czy brać rękawice dokładnie o rozmiarze 10, czy
lepiej byłoby wziąć o 0,5 albo rozmiar większy??
Bo kiedyś miałem jedne to troszkę ciasne były. :P

25.10.2011
10:45


Wk

Dobór rozmiaru:

aby dobrać rozmiar rękawic bramkarskich
należy zmierzyć odległość pomiędzy podstawą dłoni
(nadgarstkiem),
a koniuszkiem najdłuższego palca,
wynik pomiaru (w cm) trzeba podzielić przez 2,5,
otrzymana liczba określa rozmiar rękawic

21.10.2011
11:17


dk

jakby ktos chcial znac opinie oo markach ktore
wymienilem prosze pisac na gg. 12157398, troche do
powiedzenia mam xd

21.10.2011
11:14


dk

no wlasnie ja tez poszukuje dobrych rekawic do
150zl, bronie amatorsko od 2 lat, mialem juz
rekawice takich marek jak nike,puma, spokey ii
reusch, szczerze mowiac spokey jak za ta kase to
mnie zaskoczyl, caly sezon wytrzymaly co jest u
mnie dziwne bo moj styl bronienia bardzo niszczy
rekawice, duzo podpieram na ziemi itd. ktos to
mowil oo keepersport, jaa raczej tego nie polecam,
ludzie po co przeplacac uu nich jak mozna kupic
taki sam sprzet jak oni maja za minimum 40%
taniej, bluzy adidasa po 230 zl aa takie same na
allegro czy uu innych sprzedawcow gora 120 zl,
masakra jakas, tam mozna sie najwyzej porozgladac
za dobrym sprzetem, aa kupic go uu kogos innego,
no chyba ze lubicie przeplacac, mi osobiscie
szkoda dawac 100 wiecej za taka sama bluze, za ta
100 kupie rekawice czy cos...

21.10.2011
11:13


dk

no wlasnie ja tez poszukuje dobrych rekawic do
150zl, bronie amatorsko od 2 lat, mialem juz
rekawice takich marek jak nike,puma, spokey ii
reusch, szczerze mowiac spokey jak za ta kase to
mnie zaskoczyl, caly sezon wytrzymaly co jest u
mnie dziwne bo moj styl bronienia bardzo niszczy
rekawice, duzo podpieram na ziemi itd. ktos to
mowil oo keepersport, jaa raczej tego nie polecam,
ludzie po co przeplacac uu nich jak mozna kupic
taki sam sprzet jak oni maja za minimum 40%
taniej, bluzy adidasa po 230 zl aa takie same na
allegro czy uu innych sprzedawcow gora 120 zl,
masakra jakas, tam mozna sie najwyzej porozgladac
za dobrym sprzetem, aa kupic go uu kogos innego,
no chyba ze lubicie przeplacac, mi osobiscie
szkoda dawac 100 wiecej za taka sama bluze, za ta
100 kupie rekawice czy cos...

10.08.2011
19:12


Dudka

Jestem bramkarzem w trampkarzach i ostatnio
kupiłem łapki na nowy sezon firmy move czy to
dobra firma prosze o pomoc a dokładnie to model
move pro.machine

09.07.2011
08:54


przemas

jestem bramkarzem od ponad 6 lat a powiem wam że o
połowie tych rzeczy nawet nie wiedziałem np jak
prać rękawice i rze nie wolno na słońcu przydaje
się taki artykuł dzięki za porade już wiem czemu
musze kupywać rękawice co 3 miesące

12.05.2011
16:08


hahaha

Ja gram już 4 lata w rękawicach firmy UHLSPORT i
jestem z nich bardzo zadowolonych ale na tyle co
one dostały to pianka odpada i szwy puszczają.

07.05.2011
21:19


Dudi

Jedne z najlepszych rękawic to są z firmy reusch
wiem bo posiadam je i jestem z nich zadowolony ...
Raptor Pro G1 Bundesliga polecam cena 210 zł

06.05.2011
10:15


aha

ja bronie 5 latt i polecam renkawice
reebok(wszystkie) adidas f10 i f50 oraz rękawice
uhlspoort

23.04.2011
23:30


Smoliński

Mam 11 lat gram już 3 lata na bramce polecam
rękawice Reebok obojętnie jaki model Potwierdzam
są ona bardzo trudne do zdobycia w polsce ale
raczej nie są one drogie A właśnie niepatrzcie na
rozmiary przynajmniej ja niepatrze najlepiej
przymierzyc na rękę bo np na jednym modelu mialem
10 a na drugim 12 takze sami widzicie :/

22.04.2011
22:30


bartek3073

mati2656@ Iker Cassilias nosi rekawice Reeboka
które trudne są do znalezienia w polsce.

21.04.2011
10:50


[]

mam 10 lat a nosze 10-11

15.04.2011
14:57


50 Cent

mam 11 lat i nie wiem jaki rozmiar wziąść, bo mam
rękę 15 cm bardzo proszę o pomoc.

11.04.2011
18:39


Wybraniec

Jestem bramkarzem, wielu już mnie zna, mam 13 lat
i radzę wam kupić rękawice ; Na halę REUSCH hard
groud a na boisko ADIDAS RESPONSE. Miałem je
grałem dużo na hali dużo na boisku i dobrze
polecam Pozdro i Powodzenia. ;]

11.04.2011
18:39


Wybraniec

Jestem bramkarzem, wielu już mnie zna, mam 13 lat
i radzę wam kupić rękawice ; Na halę REUSCH hard
groud a na boisko ADIDAS RESPONSE. Miałem je
grałem dużo na hali dużo na boisku i dobrze
polecam Pozdro i Powodzenia. ;]

27.03.2011
22:40


mati2656

szukam takich rękawic ja ma iker casillas

25.03.2011
19:05


Amator

Co do rozmiaru to najlepiej samemu przymierzyć bo
każdy ma inną rękę.

25.03.2011
19:03


Amator

Kupiłem rękawice za 60.00 zł w dobrym sklepie
spotrowym nike at-1. Też mam 12 lat i nosze 9
chociaż sa troche duże. Może mila ktoś doczynienie
z tymi rękawicami jeżeli tak to czy są
wytrzymałe??

03.03.2011
11:21


bartek3073

Jesten dopiero amatorem gram 1 rok i mam 12 lat
polecam był rekawice Reusch tylko trzeba kupic
jakies dobre bo niektóre bo 2 miesiącach się
rozlatują ja teraz gram w rekawicach Uhlsport i
kupiłem je za 79zł i niewiem czy bede dobre czy
złe ktos mi może doradzi ?

27.02.2011
10:39


MKS

Koledzy co możecie powiedzieć o RĘKAWICACH
BRAMKARSKICH PUMA V-PRO Z pianką 4.0mm absorb
latex ???????

21.02.2011
10:05


popek

ja tez mam 12 lat i nosze 7-8

14.12.2010
21:25


:P : D : )

Nie gram w żadnym klubie. tylko w takich meczach
tak zwanych "amatorskich" i nie wiem jakie
rękawice kupić. Mam dobry refleks tylko sam na sam
nie radzę sobie

13.12.2010
16:40


bramkarz

mam 12 lat i nie wiem jaki rozmiar rekawic mam
zabrac

26.08.2010
21:05


catero

Ja bronie już od kilku lat i mogę wam doradzić
jakie są dobre

Adidas F50
Pro Touch (wszystkie modele)
Reusch Raptor Pro G1
Reusch Raptor Pro Aquatech
Sells Wrap Axis Hardground
Reebok (wszystkie modele)
Reusch Magno Delukse M1 Ortho-Tec

Wszystkie Rękawce sam przetestowałem
Gdybym mógł jeszcze jakoś pomóc proszę o kontakt
Gadu-Gadu 25493540

18.08.2010
19:48


Bramkarz

Witam , chce kupić rękawice bramkarskie rozmiar 7
mam 14 lat i nie znam nie za rozmiaarach prosze o
pomoc

16.08.2010
09:39


wojtas

Witam jeśli chodzi o rękawice to mam paln zakupić
HO Soccer Gotha co sądzicie potrzebne mi rękwice
wytrzymałe i bezpieczne na mocne uderzenia wybite
palce nienadażają sie zagoić .pozdrawiam

13.08.2010
22:41


pepe

czym się różnią rękawice treningowe od meczowych?

24.07.2010
14:53


Besiu

Polecam rękawice dla bardziej profesionalnego
gracza Rękawice Sells Wrap Axis Breeze lub
Rękawice bramkarskie HO Soccer Gotha. To są
rękawice meczowe a do treningów naprawdę polecam
Rękawice SELLS Wrap Axis

24.07.2010
14:53


Besiu

Polecam rękawice dla bardziej profesionalnego
gracza Rękawice Sells Wrap Axis Breeze lub
Rękawice bramkarskie HO Soccer Gotha. To są
rękawice meczowe a do treningów naprawdę polecam
Rękawice SELLS Wrap Axis

23.06.2010
12:12


Pjanić

gram w trampkarzach (Mam 15lat).Z łapaniem piłek
nie mam większych trudności
bym musiał popracować trochę nad refleksem (Tylko
nie wiem dokońca jakie ćwiczenia by mi w tym
pomogły jeśli znasz jakieś to prosił bym byś mi
coś doradził)Nie chcę jakiś super rekawic za
400czy500zł interesoją mnie jakieś w cenie od 100
do powiecmy 130zł.

31.05.2010
16:32


Pjanić

a kąkretnir jaki model??

31.05.2010
11:58


Bodzio.W

najlepsze rękawice to SELLS i SELECT Polecam
bardzo dobry chwyt i długo trzymają

30.05.2010
20:41


Pjanić

jakie rękawice byście mi doradzili
(100-140zł)głównie chodzi mi o dużą wytrzymałość
pianki.

17.05.2010
12:00


sikor

Sam bronie od kilku lat i do czyszczenia rękawic
używam proszku do prania i gąbki :)
dla początkujący na treningi polecam rękawice pumy
v-pro lub v-kat koszt 100-130zł
a jak chcecie poczuć klej w rękawicach to polecam
coś z modeli sellsa i reuscha
teraz bronie w rekawicach sells contour robinson i
spisują się dobrze cena korzystna jakieś 250-zł

09.05.2010
13:31


Brajan

Ja osobiście polecam rękawice Reusch'a,mają
wspaniały chwyt i dobrą wytrzymałość

09.05.2010
13:31


Brajan

Ja osobiście polecam rękawice Reusch'a,mają
wspaniały chwyt i dobrą wytrzymałość

13.02.2010
14:14


edi

sprzęt nie gra , trzeba po pierwsze wytrenować
pewny chwyt i wtedy nawet średniej klasy rękawice
są odpowiednie

03.01.2010
14:25


rozum_81

Ja gram w B-klasowym zespole, ale rękawice zawsze
mam z wyższej półki.
Dla kogoś kto ma pieniądze na zmienianie rękawic
co 5-7 meczy polecam Uhlsport. Natomiast jeśli
ktoś kupuje na cały sezon, czyli trwałe i bardzo
dobre, polecam Reusch oraz Adidas moim zdaniem
najlepsze łapki.
Pozdrawiam

20.12.2009
21:08


kaki91

reprezentuje barwy jednej z drużyn grającej w
młodej ekstraklasie . grałem wiele ważnych i
ciężkich meczy . zdecydowanie polecam rękawice
puma v1 konstrukt . ogromny poziom i
profesjonalizm w ich wykonaniu.

19.12.2009
23:30


sunpietro

Przeczytałem ten artykuł, ale w sumie niewiele mi
pomógł.
Mógłby mi ktoś doradzić jakie rękawice wybrać na
halę?

14.08.2009
17:27


mch.91

polecam rękawice firmy sells!:)

25.06.2009
11:16


kabe91

polecam Reusch serie a III

15.06.2009
22:58


Bucia

Osoby tutaj które są juz profesionalistami powinni
doradzać młodszym i jeszcze niedouczonym
goalkeeperom, jeśli sie gra juz 3-5 lat na bramce
to powinno sie wiedzieć jak z rękawicami
postępować... TO JEST ARTYKÓŁ (między innymi) DLA
POCZĄTKUJĄCHYCH ! :D:D :) pozdrawiam :*

23.04.2009
08:17


Damian Dziedzic

bronie w malopolskiej lidze juniorow. czy
czyszczenie rekawic w wodzie z mydlem ich nie
niszczy?? ja czyszcze w samej wodzie cale zycie i
jest ok ale chcialem sie dowiedziec jak to jest
gdy sie uzyje mydla. prosze o odp.

12.04.2009
20:15


aaaa

Ja gram w 3 lidze i jestem na kupnie rekawic JAKO
i nie wiem czy dobrze zrobie czy one beda dobre w
urzytkowaniu?? jesli ktos miał takie rekawice to
piszcie czy opłaca je kupowac ?? a stronaka jest
bardzo fajna ...

08.04.2009
12:58


bramkarz1

Nawet faina strona.

23.06.2008
10:32


Bobul

ja osobiscie bronie w trzeciej lidze i na rekawicach sie znam poniewaz zmieniam je co sezon ostatni bronilem w resuch serie a III bardzo polecam a czyszczenie rekawic szczotka mniej poniewaz nie wyczyszcza sie one dokladnie lepjej wlozyc je do letniej wody z mydlem na 10-20 min i beda silnic

25.05.2008
11:23


ziomek

nie czyscic rekawic szczotką?chyba przegiołes bez szczotki po umyciu moje rekawice sa takie same jak wczesniej czyli brudne i na dodatek mokre

19.07.2007
12:40


bramkarz 95

ja bronie w 4 lidze i jakoś mi ten tekst nie pomógł ale dowiedziałem sie jak prac moim zdaniem najlepsze rękawice są z firmy uhlsport i reush

28.03.2007
19:02


lascah

ciekawe informacje,ktore przydadzą się kiedyś w życiu wielu młodym bramkarzom..
osobiście na meczu używam \"reusch aqua keeper\" i jestem osobiście bardzo zadowolony z tego sprzętu..cena troszke duża...ale jesli ktoś lubi pobronić w dobrych \"łapawicach\"...zachęcam do zakupienia tego właśnie modelu..
p.s. ..może same rękawice nie bronią :P ale wiele ułatwiają podczas gry..
pozdrawiam wszystkich golkeeper\'ów :)
strzała!

13.12.2006
23:40


Magilla

Artykuł niczego sobie. Jak ktos jest nowu to mu sie przyda. Ja mam tylko pytanie. Skad mozna dostac sama gabke lateksowa ( na metry).

16.09.2006
10:02


Pyniol

7888267 o jest mój nr gg, jesli macie jakieś problemy bądź wątpliwości z wyborem rękawic to chętnie pomogę...:)

20.08.2006
09:19


Junior z tarnowa

dobry artykuł :)

jakie rękawice polecacie na mecz w granicach 130 do 200 zł ??

02.08.2006
19:47


Cieslu

Mi ten tekst dał tyle że wiem jak prać rękawice

05.07.2006
19:25


Vampire_Dark

artykooł dobry dla początkujących, ktoorzy odroożniają rękawice "ładne" i "brzydkie":P osobiście nie mam ulubionych rękawic meczowych, ale na trening polecam firmę asadi a zwłaszcza model fifa 2004. Ma on dobrą cenę (w koszalinie wynosi 65 zł), lateksową część chwytną i zewnętrzną część palców co ułatwia bardzo piąstkowanie oraz świetny system chłodzenia przez perforowane boki palcoow.

17.03.2006
23:20


Pyniol

Artykuł został napisany z myślą o przedstawieniu rękawic bramkarskim młodym zawodnikom, którzy dopiero stoją przed tym wyborem. Bardzo dobrze wiem, że dla większości z Was, ten artykuł nie wnosi nic nowego, ponieważ wszystkie z tych kwesti, zostały już dokładnie omówione na forum i każdy zawodnik z jakimś doświadczeniem w kwesti rękawic bramkarskich praktycznie nic nowego się nie dowie. Za wszystkie błędy i pominięcia przepraszam, sory również za to, że nie wszystkim może się podobać. Pozdrawiam serdecznie, Pyniok

15.03.2006
08:56


Coser

Dobry artykuł dla początkujących, a u nas takich nie brakuje:-) Dobra robota Pyniol ;-)

14.03.2006
14:26


Mathis

o... nie zauwazylem... juz poprawione...

14.03.2006
10:10


biedron

fajne fajne tylko tak sie zastanawiam czy to nie jest system antywyłamaniowy a nie antywłamaniowy ..

14.03.2006
08:47


olo

o widze ze tu sami znawcy wchodza bo juz wszystko wiedza a mnie artykul sie przydal - dowiedzalem sie kilku ciekawych rzeczy

14.03.2006
00:30


Łysy

Zgadam si ez Ródym

13.03.2006
20:06


yo

nic nowego prawie wszystko pisze na opakowaniu rękawic

13.03.2006
14:33


xxx

.....

12.03.2006
20:21


Freeza

Niewiele wnoszący artykuł........:/

12.03.2006
20:01


Darudi

Eeeee... Niczego nowego sie nie dowiedziałem.... ;-/

12.03.2006
19:22


kszyp

mysle z ze wiekszosc z znas to wszystko juz wie, takze ten artykul jest raczej dla ludzi z "poza" ;]

12.03.2006
19:13


Spyra

pyniol odwaliles kawal dobrej roboty

12.03.2006
17:08


Ródy

bardzo fajny i przydatny artykuł.Zapomniałes chyba tylko o jednym-o grubosci paska.wydaje mi sie że wazne jest to aby pasek nie był zbyt wąski.Znaczna wiekszośc rekawic lepszej klasy ma szerokie paski ale zawsze może zdażyc sie wyjatek...

Inne teksty z wybranej kategorii

Dziesiątka do eksperta – trener Andrzej Krzyształowicz (4)

2012.07.06 | Buffon77 | 0

\"Dziesiątka do eksperta\" to seria autorskich wywiadów naszych czytelników - poradnia bramkarska sygnowana wizerunkiem i osobowością trenera Andrzeja Krzyształowicza.

Dziesiątka do eksperta – trener Andrzej Krzyształowicz (3)

2012.02.10 | Buffon77 | 0

\"Dziesiątka do eksperta\" to seria autorskich wywiadów naszych czytelników - poradnia bramkarska sygnowana wizerunkiem i osobowością trenera Andrzeja Krzyształowicza.

Dziesiątka do eksperta – trener Andrzej Krzyształowicz (2)

2011.12.13 | Buffon77 | 0

„Dziesiątka do eksperta” to seria autorskich wywiadów naszych czytelników - poradnia bramkarska sygnowana wizerunkiem i osobowością trenera Andrzeja Krzyształowicza.

Dziesiątka do eksperta – trener Andrzej Krzyształowicz (1)

2011.10.08 | Buffon77 | 0

\"Dziesiątka do eksperta\" to seria autorskich wywiadów naszych czytelników, poradnia bramkarska sygnowana wizerunkiem i osobowością trenera Andrzeja Krzyształowicza

Przygotowanie meczowe

2009.06.18 | Piotr Kosiński | 8

artykuł Piotr Kosińskiego przedstawiający sposoby przygotowania się do meczu

zobacz więcej
Warto zobaczyć...
© 2oo2-2oo9 bramkarze.pl
    Strona główna  |  Forum  |  Mapa Serwisu  |  Redakcja