Logowanie | Rejestracja


bramkarze.pl

Artykuły

Maści na kontuzje

2006-03-10  | autor: Realfan |  komentarze: 56 |  czytano: 152630 razy

Zadałem sobie trud i zrobiłem listę maści na kontuzje. Dałem opis działania i wskazania oraz orientacyjne ceny w wybranych produktach. W poniższym spisie uwzględnione zostały tylko maści ogólnodostępne – bez recepty.
 1. Arcalen
 2. Escalar
 3. Febrofen
 4. Fastum
 5. Ben Gay
 6. Capsiplex
 7. Deep heat
 8. Ice Gel
 9. Viprosal b
 10. Abc
 11. Reparil
 12. Voltaren-gel
 13. Veral-gel
 14. Naproxen
 15. Mobilat
 16. Traumeel
 17. Ketoprom
 18. Altacet
 19. Lioton 1000
 20. Crystal Ice Gel


Arcalen
Działanie:
Składniki czynne maści ARCALEN działają przeciwzapalnie, przeciwkrzepliwie, zmniejszają przepuszczalność ścian naczyń włosowatych, wywierają korzystny wpływ na krążenie obwodowe.
Wskazania:
ARCALEN ułatwia i przyspiesza resorbcję krwiaków, wylewów podskórnych oraz wysięków stawowych i nacieków okołostawowych po urazach i złamaniach. Preparat poprawia krążenie obwodowe w obrębie miejsca użycia. Stosowany jest wspomagająco w leczeniu trudno gojących się ran. Podnosi efektywność masażu sportowego i leczniczego.
Cena: 7 zł


Escalar
Działanie:
Maść wykazuje działanie: przeciwwysiękowe, przeciwobrzękowe, przeciwzapalne, ochronne na naczynia krwionośne.
Wskazania:
Pomocniczo w objawach przewlekłej niewydolności żylnej. W pourazowych i pooperacyjnych obrzękach tkanek miękkich, w uszkodzeniach pourazowych, takich jak stłuczenia i skręcenia, rozległe krwiaki. Także w przypadkach kontuzji sportowych. Pomocniczo w stanach zapalnych skóry i tkanki podskórnej.


Febrofen
Działanie:
Febrofen żel jest preparatem do stosowania miejscowego. Zawarta w nim substancja czynna ketoprofen należy do grupy niesteroidowych leków o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Działa poprzez hamowanie enzymów cyklooksygenazy-1i cyklooksygenazy-2 w wyniku czego dochodzi do zmniejszenia stężenia prostaglandyn. Jest dobrze wchłaniany przez nieuszkodzoną skórę. Wchłonięta część ketoprofenu wiąże się z białkami osocza krwi w około 99 %. Lek metabolizowany jest w wątrobie. Około 80% podanej dawki wydalane jest z moczem w postaci metabolitów, mniej niż 10 % wydalane jest w postaci niezmienionej. Nie wykazuje tendencji do kumulacji w ustroju.
Wskazania:
Bóle pourazowe mięśni i stawów, zapalenie ścięgien.
Cena: 12 zł


Fastum - POLECAM!!!
Działanie:
Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.
Zastosowanie:
Lek stosowany jest w leczeniu stanów zapalnych narządu ruchu - kości, stawów i mięśni.
Przy leczeniu różnych postaci choroby gośćcowej (reumatyzmu).
Cena: 17 zł


Ben Gay
ma dość dobrą opinie u mnie ma drugie miejsce po fastum. Maść dla sportowców wskazania bóle kostno-stawowe, bóle mięśniowo-stawowe, nadwyrężenie mięśni, stan zapalny stawów i mięśni
Działanie:
Przeciwbólowe i rozgrzewające, zmniejsza napięcie mięśni
Cena 14 zł


Capsiplex
Działanie:
Składniki czynne preparatu działają drażniąco na zakończenia nerwów czuciowych w skórze, rozszerzają naczynia włosowate, wywołują przekrwienie skóry. Działają przeciwzapalnie w obrębie tkanki podskórnej. W efekcie działania rozgrzewającego ustępują stany zapalne i dolegliwości bólowe.
Zastosowanie:
Zewnętrznie w różnego rodzaju nerwobólach, szczególnie spowodowanych zapaleniem nerwu kulszowego lub korzonków nerwowych, oraz w bólach mięśniowych i stawowych (np. o charakterze gośćcowym).
bardzo dobra i tania neo-capsiderm tylko uważaj grzeje mocno
Cena: 5 zł


Deep heat
Maść rozgrzewająca. Dokładniejszego opisu brak
Cena 14 złIce Gel
Żel do masażu łagodzącego bóle oraz zmęczenie mięśni, zawierający 2,5% naturalnego mentolu, prod. firmy LANDER ( USA, Canada ), w opak. 225 gram.
Rewelacyjny, chłodząco - rozgrzewający żel zawiera substancję czynną ( naturalny mentol ), działajacą dwukierunkowo ( zewnętrznie chłodzi a wewnętrznie rozgrzewa ), łagodzącą wszelkie bóle mięśniowe, stawowe, kostne oraz zmęczenie mięśni po zwiększonym wysiłku fizycznym a także przynosi ulgę w bólach reumatycznych, bólach głowy i migrenie.
Ukoi też bóle pleców, nóg (zwłaszcza łydek) i w tzw.krzyżu.
Preparat jest nieodzowny dla sportowców - amatorów i wyczynowców oraz osób często korzystających z siłownii.
Cena: 17 zł


Viprosal b
Działanie:
Stosowanie na skórę jadów niektórych żmij powoduje silne podrażnienie skóry i rozszerzenie naczyń krwionośnych. Wzmożone krążenie krwi przyspiesza przemianę tkankową i działa przeciwbólowo, a także przeciwzapalnie.
Zastosowanie:
Przewlekłe bóle gośćcowe, stawowe i mięśniowe. Stany pourazowe. Stłuczenia. Nerwobóle.


Abc
Działanie:
Skojarzone działanie substancji czynnych powoduje silne przekrwienie skóry. Maść jest pozbawiona zapachu.
Zastosowanie:
Maść ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Stosuje się w bólach reumatycznych, stłuczeniach, bólach stawów, skręceniach; również w nerwobólach.


Reparil
Działanie:
Reparil zmniejsza obrzęki, polepsza krążenie krwi i zwiększa dzięki temu dotlenienie tkanek. Działa przeciwzapalnie, łagodzi bóle. Przyspiesza rozpuszczanie zakrzepów krwi.
Zastosowanie:
Skurcze mięśni łydek, bóle, napięcie i uczucie ociężałości w nogach. Stłuczenia, żylaki, skręcenia, kontuzje sportowe.


Voltaren-gel
Ma ładny zapach co jest dużym plusem.
Działanie
Preparat działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Efekt uśmierzania bólu wynika z tego, że diclofenac przeciwdziała syntezie pewnych substancji (prostaglandyn), które zwiększają wrażliwość na ból.
Zastosowanie:
w leczeniu bólu i obrzęków w chorobach reumatycznych, w zesztywniającym zapaleniu stawów i kręgosłupa. W bólach pooperacyjnych.
Cena: 18 zł


Veral-gel
Działanie:
Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.
Zastosowanie Lek ma zastosowanie w leczeniu różnych stanów reumatycznych, a także w zwalczaniu bólu pochodzenia pourazowego, korzonkowego i nerwobólów.
Cena: 10 zł


Naproxen - POLECAM!!!
Działanie:
Preparat w postaci żelu dobrze sie wchłania, substancja czynna przenika przez skórę do miejsca objętego schorzeniem działając przeciwbólowo i przeciwzapalnie. W rezultacie następuje zmniejszenie bólu i obrzęku oraz powrót sprawności ruchowej.
Zastosowanie:
Bóle mięśni i stawów, stłuczenia, zwichnięcia, naderwania, zwyrodnienia stawów.
Cena: 5 zł


Mobilat
Dosyć dobry. wskazania bóle mięśniowo-stawowe, bóle reumatyczne, naderwanie ścięgien i wiązadeł, nadwyrężenie mięśni, reumatyzm, skręcenia i stłuczenia , stan zapalny stawów i mięśni
Cena: 18 złTraumeel
Można stosować na otwarte rany. Jest preparatem homeopatycznym, którego mechanizm działania jest wypadkową właociwości składników roślinnych i mineralnych. Arnica, Calendula, Chamomilla, Symphytum, Echinacea, Bellis Parennis, jako główne składniki Traumeelu wykazują działanie: przeciwbólowe, przeciwzapalne, regulacyjne działanie na naczynia, przyspieszające procesy reparacyjne.
Traumeel wykazuje dużą skutecznością przy urazach ostrych, szczególnie w sporcie. Jest również, obok Zeelu lekiem z wyboru stosowanym także przy przewlekłych uszkodzeniach spowodowanych przeciążeniem lub zużyciem.
Doskonałe efekty uzyskujemy stosując Traumeel drogą doustną, dostawową i okołostawowa przy zapaleniu ścięgien i pochewek ścięgnistych konczyn górnych i dolnych (m. deltoideus, ściegna nadgarstka, przywodziciele, mięsień czworogłowy uda, ścięgna Achillesa oraz wiezadła rzepki (tzw. Jumpers - Knee).
Nie obserwujemy w trakcie kuracji działań ubocznych. Stąd możliwe jest jej powtórzenie.


Ketoprom
Ketoprom żel jest niesteroidowym lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Stosuje się go miejscowo na skórę w bólach pourazowych mięśni i stawów oraz przy zapaleniu ścięgien. Zawiera substancję czynną ketoprofen (25 mg/g).


Altacet
Preparat działa przeciwzapalnie, ściągająco, przeciwobrzękowo, ochładzająco i słabo odkażająco, jednocześnie łagodząc dolegliwości bólowe. Zmienia pH skóry i rozpulchnia naskórek. Wytwarza kwaśne środowisko niekorzystne dla rozwoju bakterii patogennych. Działanie ochładzające preparatu związane jest z występowaniem w nim mentolu, parowaniem wody, etanolu i kwasu octowego. Mentol zmniejsza także wrażliwość skórnych zakończeń nerwowych i powoduje miejscowe rozszerzenie naczyń krwionośnych. Działanie ściągające związane jest z koagulacją białek na powierzchni tkanek, dotyczy to również nerwów czuciowych i powoduje złagodzenie bólu w obrębie ogniska zapalnego.
Zastosowanie Stłuczenia, obrzęki stawowe i pourazowe, obrzęki spowodowane oparzeniami I-go stopnia oraz ukąszeniami owadów.
Cena: 7.50 zł


Lioton 1000
Preparat do stosowania zewnętrznego wykazujący miejscowe działanie przeciwzakrzepowe. Heparyna zapobiega powstawaniu powierzchownych zakrzepów i ułatwia rozpuszczanie już istniejących, a także przyspiesza wchłanianie krwiaków i nacieków. Hamuje powierzchowne procesy zapalne przez unieczynnianie.
cena 17 złCrystal Ice Gel p
Żel do lekkiego masażu regeneracyjnego, 1% mentolu – delikatniejszy
cena: 16 zł


UWAGA: Artykuł ma jedynie charakter informacyjny. Przed podjęciem jakiegokolwiek leczenia należy skonsultować się z lekarzem lub framaceutą.


[ strona główna ]

Komentarze

30.12.2013
14:06


Kasia

Naprawdę pomocna lista, wyrazy uznania.

26.08.2013
22:45


adleR

całkiem niezły jest mobilat, mimo, że mało
promowany - działa.

16.07.2013
09:51


skrecony ;)

kawał dobrej roboty, ta lista, Brawo dla autora
ReallFann:)

będzie użyteczna

Pozdrawiam wszystkich skręconych inaczej :)

16.07.2013
09:51


skrecony ;)

kawał dobrej roboty, ta lista, Brawo dla autora
ReallFann:)

będzie użyteczna

Pozdrawiam wszystkich skręconych inaczej :)

17.06.2013
12:20


SM

polecam olfen żel

17.06.2013
12:20


SM

polecam olfen żel

28.02.2013
14:50


le ja

fastum jest na recepte - dostalem dzis recepte na
fastum a altacet osobno. Do tego na opakowaniu z
Fastum pisze ze wydawane tylko na recepte.

pierwszy raz uzywam fastum, altacet nigdy jakos
strasznie mi nie pomógł, zobacze. Mam nadzieje, że
do tygodnia obrzęk kostki mi przejdzie :/

mam pytanie, wie ktoś może czy moge używać
jednoczesnie fastum i altacetu? ;P

07.02.2013
16:02


miki

Witam.Potrzebuje kupić maść lub żel pourazowy na
terenie Wielkiej Brytanii...chodzi o uraz
kolana.pozdrawiam...

23.11.2012
22:32


Ara

Teraz jest juz w Polsce dostępny rewelacyjny
produkt wydawany bez recepty BIOFREEZE żel 118g.
Bardzo ceniony przez sportowców na całym świecie .
Wchodzi już do aptek a najlepiej zamówić jeszcze
od importera .
www.bio-freeze.pl
Koszt 29,00 zł .
Ale ta cena w Polsce to rewelacja bo taka sama
wielkość na zachodzie to koszt ponad 50 zł !!
Naprawde polecam bo to najlepszy żel przeciwbólowy
jaki dotąd stosowalem na wszelkie kontuzje i bóle

21.10.2012
20:14


felicja1

Dziękuję za tą listę jest bardzo przydatna i
usprawniła moje poruszanie się po gąszczu maści. W
moim obecnym przypadku najlepsza maść na chwilę
obecną to Ben Gay i od razu ją kupię. Zachowam
listę na przyszłość - z pewnością się przyda nie
raz.

21.10.2012
20:13


felicja1

Dziękuję za tą listę jest bardzo przydatna i
usprawniła moje poruszanie się po gąszczu maści. W
moim obecnym przypadku najlepsza maść na chwilę
obecną to Ben Gay i od razu ją kupię. Zachowam
listę na przyszłość - z pewnością się przyda nie
raz.

14.08.2012
14:33


Olaa

Dziękuję za tą listę !!! Dzięki temu znalazłam
maść którą używałam kilka lat temu a muszę
odpowiednik znaleźć za granicą :(( Na zwichnięte
kolano, Reparil, polecam , pamiętam , że uśmierzył
ból i zmniejszył opuchliznę. Szkoda ,że nie wiem
jakie we Francji maści są dobre:/ pozdrawiam
kontuzjowanych i zdrówka !

05.08.2012
09:23


Ela

jak dobrze że coś takiego zrobiłeś, nawet w
aptekach nie bardzo wiedzieli co polecić na stan
zapalny mięśnia
dzięki

03.08.2012
08:24


henryk

złamanie piszczeli oraz wieloodłamowe rozbicie
nasady dalszej kostek które się rozpadły na
kilka cząstek 4tygodnie na wyciągu po100
dniach gips zdjęty o chodzeniu niema mowy noga mi
puchnie i boli operacji nie było drutów ani śrub
też nie mam jakich używać maści na opuchliznę
jest sierpień a na zabiegi rehabilitacji zapis
dopiero na 15 pażdziernika bardzo proszę o
doradę

03.08.2012
08:23


henryk

złamanie piszczeli oraz wieloodłamowe rozbicie
nasady dalszej kostek które się rozpadły na
kilka cząstek 4tygodnie na wyciągu po100
dniach gips zdjęty o chodzeniu niema mowy noga mi
puchnie i boli operacji nie było drutów ani śrub
też nie mam jakich używać maści na opuchliznę
jest sierpień a na zabiegi rehabilitacji zapis
dopiero na 15 pażdziernika bardzo proszę o
doradę

01.06.2012
15:49


AndrzejCk

dzieki bardzo. sprawdze, moze cos pomoze ;)

31.05.2012
23:20


dz

na staw skokowy polecam Olfen żel

31.05.2012
23:20


dz

na staw skokowy polecam Olfen żel

31.05.2012
15:43


AndrzejCk

tez potrzebuje masci na staw skokowy, czy uzywal
ktos tego Escalar? bo opis by najbardziej pasowal
do mojej dolegliwosci.

31.03.2012
18:37


Majar

Aha i Dip Rilif jest dostępny bez recepty :)

31.03.2012
18:32


Majar

Podobne tylko ze dip rilif ma chyba ibuprofen wiec
szybciej działa no i mniej sie lepi :) no i tak
jak mówiłem, dla mnie też ważna jest cena.

31.03.2012
18:28


krejen

to takie coś jak votlaren?

31.03.2012
18:26


Majar

Tak, jasne. Przejdzie lub nie to jednak najlepiej
idz do lekarza bo tego typu nie leczone kontuzje z
mlodosci potrafią sie zle skonczyc. Ja mam podobny
sposób i smaruje się żelami z ibuprofenem.
Najtanszy jest chyba Dip Rilif a mi pomaga

31.03.2012
18:20


Tobek

Krejen- znam to, przejdzie Ci! cierpliwości

31.03.2012
18:17


krejen

Mam problem z bólami kolana po starej kontuzji.
Środki przeciwbolowe typu apap nic nie dają a
ostatnio w te pogodę czasami ciezko mi sie przez
to ruszać. Polecicie coś??

31.03.2012
18:17


krejen

Mam problem z bólami kolana po starej kontuzji.
Środki przeciwbolowe typu apap nic nie dają a
ostatnio w te pogodę czasami ciezko mi sie przez
to ruszać. Polecicie coś??

15.03.2012
16:41


D

Zgadza się, Fastum jest na receptę, chciałem kupić
tą maść dzisiaj i otrzymałem właśnie taką
informację.

15.03.2012
16:40


D

Zgadza się, Fastum jest na receptę, chciałem kupić
tą maść dzisiaj i otrzymałem właśnie taką
informację.

15.03.2012
16:40


D

Zgadza się, Fastum jest na receptę, chciałem kupić
tą maść dzisiaj i otrzymałem właśnie taką
informację.

12.03.2012
15:40


Kermit

Fastum nie jest na receptę. Tydzień temu
kupowałem.

19.02.2012
07:33


ewa

w ramach odświeżenia Fastum jest już na recepte

17.02.2012
23:24


Jurek

Przydatna lista. Właśnie się zastanawiam co
zastosować na bolącą kostkę.

17.02.2012
23:23


Jurek

Przydatna lista. Właśnie się zastanawiam co
zastosować na bolącą kostkę.

08.12.2011
15:59


aksal

a gdzie masc konska? w zelu de best ;]

08.12.2011
15:59


aksal

a gdzie masc konska? w zelu de best ;]

04.11.2011
13:42


bcsb

jak maść na naciągnięcia przywodziciela uda??

13.10.2011
14:29


Dziki

Ja jestem mega zadowolony z zelu dip rilif. Nie
wierzyłem, ze jest skuteczny. Skrecilem na
treningu kostkę, wieczorem opuchlizna, nie dało
się chodzić. W nocnej aptece pole ono mi ten zel.
Rano opuchlizna była już mniejsza i ból o 50 %
mniejszy, a po 3 dniach.....gitara....wszystko
ok......polecam!

22.06.2011
13:44


Milena

Używałam kilka z nich m.in. Fastum, Voltaren żel,
Traumeels. Najlepiej i najskuteczniej pomogła mi
maść Traumeels. Szybko się wchłania, nie lepi się.
Ból po posmarowaniu mija a to najważniejsze.

22.06.2011
13:24


anonim

No super zestawienie maści, ja cały czas stosuje w
razie potrzeby traumeel. Kiedyś dostałam ją na
zwichniętą kostkę aby opuchlizna zeszła a teraz
stosuje ja przy wszelkiego rodzaju urazach czy
przesileniach mięśni czy stawów.

08.03.2011
10:57


Masynka

Coraz więcej jest takich maści, ważne by działały
skutecznie i przynosiły ulgę. Ja używam Traumeels
ze skutkiem bardzo dobrym. Jak dla mnie to jedna
z lepszych maści.

10.01.2011
15:32


Gonia

Dziękuję za super artykuł, już wiem o co zapytać w
aptece.

04.11.2010
08:19


ewww

Bardzo pomocny artykuł,dziekuję

20.10.2010
07:30


madziara

mam reke po zlamaniu nadgarstka jaka mam masc
stosowac?

22.07.2010
16:59


majko

Zapomnieliście dodać, że jest jeszcze Emofix.
Dobra maść na skaleczenie i krwawienia z dziąseł i
nosa. Powinna być w każdej domowej apteczce
uważam.

30.05.2010
21:42


button

Ja na bardzo mocne stłuczenie stopy z podejrzeniem
pęknięcia zastosowałem okłady z liści kapusty na
noc , oraz okłady z altacet w dzień

30.05.2010
21:42


button

Ja na bardzo mocne stłuczenie stopy z podejrzeniem
pęknięcia zastosowałem okłady z liści kapusty na
noc , oraz okłady z altacet w dzień

15.04.2009
11:59


manru

To ja jeszcze dodam że w aptece można kupić
zamrażacz (spray) u mnie w aptece kosztuje on 25zł
i ma pojemność 500ml

15.04.2009
11:59


manru

To ja jeszcze dodam że w aptece można kupić
zamrażacz (spray) u mnie w aptece kosztuje on 25zł
i ma pojemność 500ml

14.07.2008
14:16


golik

No to ja tym plastrem już się dwa razy kurowałem i uważam, że działa jak żaden żel.

13.07.2008
18:13


buss

Ja ostatnio natknąłem się w aptece na taką dużą reklamę tego plastra, ale nie skojarzyłem do czego jest. Ale fakt, że taki plaster to pewnie wygodniejszy w użyciu niż wszystkie te maści i żele.

13.07.2008
14:47


Anika

Pojawiły się na rynku plastry chłodzące o nawie Prel Blue - wygodne na podróże, tanie i bardzo fajne. Dobra alternatywa dla żeli

17.11.2007
19:15


benek

Dokładnie, cosik ci na tej liście zabrakło ultrafastinu, a to serio dobry żel.

15.11.2007
22:06


tribute

najza***istszy żel to ULTRAFASTIN - tani, skuteczny i mega szybko działający! bardzo polecam!

04.08.2007
20:54


katowicze

zdecydowanie najlepszy i najtańszy Arcalen. Obojętnie co mi jest zawsze mi przechodzi polecam wszystkim

17.03.2006
23:22


Pyniol

Dobry artykuł, dokładnie opisuje wszystkie wady i zalety wszystkich środków, maści i żeli... Dobra robota, pozdrawiam. Pyniol

16.03.2006
14:07


MaCiEk 1

dzięki Realfan kupiłem sobie maść FASTUM na obolałe kolano i ta maść jest naprawde świetna!!! POZDRO!

Inne teksty z wybranej kategorii

Dziesiątka do eksperta – trener Andrzej Krzyształowicz (4)

2012.07.06 | Buffon77 | 0

\"Dziesiątka do eksperta\" to seria autorskich wywiadów naszych czytelników - poradnia bramkarska sygnowana wizerunkiem i osobowością trenera Andrzeja Krzyształowicza.

Dziesiątka do eksperta – trener Andrzej Krzyształowicz (3)

2012.02.10 | Buffon77 | 0

\"Dziesiątka do eksperta\" to seria autorskich wywiadów naszych czytelników - poradnia bramkarska sygnowana wizerunkiem i osobowością trenera Andrzeja Krzyształowicza.

Dziesiątka do eksperta – trener Andrzej Krzyształowicz (2)

2011.12.13 | Buffon77 | 0

„Dziesiątka do eksperta” to seria autorskich wywiadów naszych czytelników - poradnia bramkarska sygnowana wizerunkiem i osobowością trenera Andrzeja Krzyształowicza.

Dziesiątka do eksperta – trener Andrzej Krzyształowicz (1)

2011.10.08 | Buffon77 | 0

\"Dziesiątka do eksperta\" to seria autorskich wywiadów naszych czytelników, poradnia bramkarska sygnowana wizerunkiem i osobowością trenera Andrzeja Krzyształowicza

Przygotowanie meczowe

2009.06.18 | Piotr Kosiński | 8

artykuł Piotr Kosińskiego przedstawiający sposoby przygotowania się do meczu

zobacz więcej
Warto zobaczyć...
© 2oo2-2oo9 bramkarze.pl
    Strona główna  |  Forum  |  Mapa Serwisu  |  Redakcja