Dodane przez moderator on March 15, 2017

Lechia zdecydowała się zatrudnić kolejnego bramkarza. Tym razem golkiperem gdańskiego klubu został Oliver Zelenika, który ostatnio występował w chorwackiej Lokomotivie Zagrzeb. 23-latek podpisał z polskim klubem kontrakt do końca czerwca 2018 roku.

Chorwat to wychowanek Dinama Zagrzeb, ale w swoim macierzystym klubie nie zaistniał na szerszą skalę. W Chorwacji znany jest z występów w Lokomotivie, gdzie spędził ostatnie trzy sezony i rozegrał 58 spotkań w miejscowej ekstraklasy. Do Lechii trafia na zasadzie wolnego transferu.

Zelenika ma w swoim dorobku występy w młodzieżowej reprezentacji Chorwacji a także powołanie do kadry narodowej na mundial w Brazylii w 2014 roku. Do tej pory jednak nie doczekał się debiutu w barwach pierwszej reprezentacji swojego kraju.

- Podpisanie kontraktu z Lechią traktuję jako duże wyzwanie w mojej karierze. To mój pierwszy zagraniczny klub, więc jestem tym faktem mocno podekscytowany. Liczę na to, że w Lechii będę mógł podnosić swoje umiejętności i pomóc zespołowi w osiąganiu zakładanych wysokich celów - powiedział Zelenika tuż po podpisaniu kontraktu z gdańskim klubem.

Źródło: futbolnews.pl

Kategorie: