Dodane przez moderator on March 20, 2016

Trzy krótkie rozmowy o trzech aspektach bramkarstwa. O bronieniu, o sprzęcie i o filozofii marki Reusch dowiecie od bramkarza, menadżera i marketingowca. 

Wywiad z Andreą Consigli (bramkarzem Sassuolo Calcio, Serie A), Paolem Magiorim (Menadżerem Produktów Reusch do piłki nożnej i Christianem Hilberem z działu marketingu Reusch).

1. Andrea Consigli (Sassuolo Calcio; 200 wystąpień w Serie A)

Ile razy w tygodniu korzystasz z rękawic Reusch?

W zwykłym tygodniu podczas sezonu mamy sześć treningów i oczywiście mecz - więc w zasadzie używam ich codziennie. Są one częścią wyników, które osiągam, i dlatego traktuje je w najlepszy sposób, regularnie je czyszcząc.

Którego modelu Reusch używasz podczas meczu - i czy masz specjalne rękawice do treningów?

W ostatnim sezonie korzystałem z Reusch Re:ceptor Pro G2. Pod koniec listopada 2015 wreszcie mogłem zacząć używać nowych pomarańczowych rękawic Re:pulse Pro G2. Nie mam specjalnych rękawic do treningów. Przeważnie używam rękawic przez około pięcz meczów, a następnie przesuwam je na trening.

Co znaczy dla Ciebie "pełne napięcie"?

W zasadzie "pełne napięcie" sprowadza się do uczucia, które czują wszyscy bramkarze. Z każdej strony czujemy napięcie i presję, z którą musimy sobie poradzić - ze strony fanów, drużyny czy klubu. Nawet jeśli zagrasz wspaniały mecz, jeden błąd wystarczy aby być dosłownie kozłem ofiarnym i wszystkiego winnym. Ale jest to również napięcie, które motywuje mnie do dalszego osiągania szczytów moich możliwości i dawania z siebie wszystkiego podczas każdego treningu i meczu. Gdy siedzę w autobusie z drużyną, kiedy jedziemy na mecz, i czuję coraz szybsze bicie serca - to jest uczucie, o które mi chodzi.

 

2. Paolo Maggiori (Menadżer Produktów Reusch do piłki nożnej).

Dlaczego ciągły kontakt z profesjonalnymi bramkarzami jest ważny?

Jest kluczowy! Po prostu dlatego, że profesjonalni bramkarze zawsze dzielą się realistycznymi uwagami dotyczącymi udoskonalenia naszych produktów. Nikt nie używa rękawic częściej niż oni, są ambitni i znajdują się pod ciągłą presją. Dlatego wymagają najlepszych rozwiązań, aby osiągnąć zwycięstwo. Najwięcej uwag dotyczy dopasowania i przyczepności.

Proszą nas, abyśmyu w Reusch wzięli pod uwagę wszystkie ich opinie i stworzyli po prostu najlepsze produkty.

Otrzymaliście już pierwsze uwagi dotyczące nowej linii Reusch Re:pulse?

Oczywiście. Bramkarze, którzy przetestowali te rękawice byli pod wrażeniem ich dopasowania i wyglądu. Ich właściwości oraz jaskray pomarańćzowy kolor zostaly bardzo dobrze przyjęte. Zawodnicy zauważyli, że rękawice są lżejsze i bardziej elastyczne od poprzednich.

To niesamowite, że większość bramkarzy naprawdę zwraca uwagę na każdy, nawet najmniejszy szczegół!

Czy profesjonalni bramkarze sponsorowani przez markę, grają w specjalnie spersonalizowanych rękawicach, czy korzystają ze zwykłej kolekcji?

Większość z nich gra w standardowych rękawicach z naszych linii produktów. Pro Expanse Cut ESSTM to najczęsciej zamawiany model, ale bramkarze korzystają również z innych krojów, np. Roll Finger czy Negative Cut. To również potwierdza, że pracujemy  tylko po to, aby sprostać potrzebom zawodników. Opracowujemy najlepsze produkty i potrafimy spełnić żądania sportowców na całym świecie. Widziałem bramkarzy, którzy wcześniej nie używali naszych rękawic, a potem od razu polubili nasze produkty. Było to dla nas imponujące i satysfakcjonujące.

Oczywiście oferujemy również niestandardowe rękawice dla bramkarzy, którzy odnieśli kontuzje dłoni. Chodzi o to, że nie mogą i nie chcą przestać grać i dlatego potrzebują sprzętowego wsparcia.

3. Christian Hilber (dział marketingu Reusch)

Jaką rolę spełnia sponsoring w komunikacji marki Reusch?

Sponsoring to kluczowy element naszej komunikacji marki. Bramkarze Reusch przedstawiają naszą markę szerokiej publice i w ten sposób określają wizerunek naszej firmy na wielką skalę - dotyczy to w szczególności dzieci i młodzieży z młodszych pokoleń, podziwiających sławnych bramkarzy z telewizji i mediów społecznościowych. Wysoka uwaga ze strony mediów poświęcana najlepszym bramkarzom zwiększa widoczność produktów.

W których ligach zobaczymy rękawice Reusch w tym sezonie?

De facto Reusch jest obecny w prawie każdej ważnej lidze na całym świecie. Mamy kilku bramkarzy w najlepszych europejskich ligach piłkarskich, np. we Włoszczech, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Szwajcarii i Holandi, a także innych ważnych  ligach np. w Argentynie, Brazylii czy Meksyku. Reusch będzie również reprezentowany w najważniejszym wydarzeniu tego sezonu: na Mistrzowstwach Europy 2016 we Francji.

Jak byś opisał relacje Reusch ze sponsorowanymi partnerami?

Można powiedzieć, że gramy na podobnych zasadach: liczą się najlepsze wyniki podczas obrony. Obie strony motywuje ta sama pasja do wspaniałem gry, jaką jest piłka nożna i dlatego naszą relację stanowczo charakteryzuje ogromne poczucie współpracy z obu stron. Gwarantujemy bramkarzom dostęp do najlepszych produktów dostępnych na rynku - w zamian dzielą sie z nami ważnymi uwagami i są wyjątkowymi sylwetkami naszej marki. Jesteśmy razem częścią tej samej gry.

 

 

Źródło: reusch.com

 

 

 

Kategorie: